Inwestycja w zasoby informatyczne w urzędzie ma uzasadnienie jedynie w przypadku, gdy istnieje relacja wprost z wartością dodaną dla korporacji lub, choćby, eliminacją wybranych kosztów. Wdrażanie infrastruktury informatycznej tylko dla tego, przekonaniu, że nowe jest lepsze nie znajduje uzasadnienia ekonomicznego.
Wielu przedsiębiorców łapie się na tym, iż wdrożone systemy ERP nie wpływają dodatnio na obniżenie kosztów stałych, zgodnie z tym jak deklarowała to przedsiębiorstwo wdrożeniowe. Nie należy tracić z oczu, że firma wdrożeniowa nie zarabia na zyskach klienta, lecz wyłącznie koncentruje uwagę na zysku z wdrożenia technologii informacyjnej u klienta i więcej nie trzeba tłumaczyć. Celem wdrożeniowca jest sprzedać drogo jak najtańsze składniki wdrożenia, bo w tym przypadku ma zysk dla właścicieli.
Pora na konsulting informatyczny. Co może zrobić przedsiębiorstwo, które już ma zinstalowane nowe sprzęt informatyczny niezbieżne z jego oczekiwaniami? Odpowiedź brzmi: skorzystać z oferty firmy doradczej z obszaru informatyki. Analitycy poznają prawdziwe potrzeby, wezmą pod lupę wybrane z punktu widzenia TCO i efektywności biznesowej składniki pod uwagę i zaproponują rozwiązanie zrównoważonego kosztowo takiego, które nie wymaga nowych inwestycji. Firmy doradztwa informatycznego obliczą wartość swej pracy jako odsetek od uzyskanych przez zleceniodawcę oszczędności.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: konsulting informatyczny, consulting IT, consulting ICT, doradztwo informatyczne, konsulting komputerowy, Toruń, koszt IT
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz