Złożenie aplikacji o dofinansowanie z UE na e-usługi wymaga osadzenia treści całego projektu w formularzu generatora w portalu PARP. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w adekwatne rubryki zawartości w sposób opisany w instrukcji tworzenia wniosków.
Jakkolwiek działanie generatora wniosków powinno być czytelne i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów kłopotów. Tak jednakże nie jest. Życie wnioskodawców wskazuje, że leży u podstaw zbędnych wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Największym problemem, z którym straciliśmy dużo czasu, to problem niekontrolowanego przyporządkowania tworzonego dokumentu do RIF, który będzie dokonywać oceny w przypadku spółki cywilnej, gdy wspólnicy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej w obszarze aktywności rozdzielonych RIF. Brak dostępu do wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest siedziba podmiotu gospodarczego doprowadza do sytuacji, że system on-line w zasadzie losowo wybiera RIF a w konsekwencji nie można przewidzieć, który zaproponuje. Skutkuje to wysyłką przygotowanego dokumentu do nieupoważnione komisji konkursowej i odesłanie do Wnioskodawcy aplikacji w trakcie oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychwspiera proces powstania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale prowadzi też wielu trudnych do zrozumienia trudności uniemożliwiających korzystanie z niego.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz